Зниження витрат палива на власні потреби котельні за рахунок підігріву рідкого палива газами

У котельних, що працюють на рідкому паливі (як основному, так і резервному), на розігрів цього палива (мазут М100, М40) використовується понад 15% теплоти його згоряння. Для мазутів марок М200 і “Компонент” ця величина ще більше. Положення погіршується тим, що більшість котелень з водогрійними котлами не мають пари, необхідної для звичайної схеми розігріву мазуту. Цільове встановлення невеликих парових котлів вимагає великих витрат і недоцільно.

Інститутом розроблена система підігріву мазуту йдуть димовими газами з використанням частини штатного котлового економайзера. Проводяться перерахунки фактично потрібної поверхні теплообміну котлового економайзера з урахуванням фактично максимального навантаження котла. З огляду на, що котли, як правило, не нові, фактично допустиме навантаження зазвичай на 15-20% нижче, ніж розрахункова. Таким чином, можливо (уточнюється розрахунками) використання 15-20% поверхні штатного економайзера для підігріву в них мазуту. Така реконструкція котла не вимагає великих витрат коштів, але передбачає установку дренажної системи для очищення трубних пучків від мазуту при зупинки роботи системи і перед її завантаженням.
Використання такої системи підігріву дозволяє забезпечити економію не менше 15% мазуту за рахунок зменшення витрат на власні потреби.

Термін окупності необхідного переобладнання становить не більше одного року.