Підвищення продуктивності і ККД водогрійних котлів ПТВМ-100 і ПТВМ-50 шляхом установки модернізованої подового щілинного пальника в холодній воронці котла

Великі водогрійні котли типу ПТВМ-100, ПТВМ-50 мають ряд конструктивних недоліків при роботі на природному газі, пов’язаних з початковим проектуванням котла для роботи на мазуті, в т.ч. недостатній обігрів нижньої частини топки і екранованої холодної воронки котла (призначалася тільки для збору дробу при очищенні конвективних поверхонь нагріву) і часте згоряння 1-го конвективного пакету труб в зв’язку з малою відстанню від пальника до конвективного поверхні нагріву котла, тощо.

З метою збільшення ресурсу котла типу ПТВМ і підвищення його продуктивності і ККД розроблена маловитратна схема реконструкції, відповідно до якої для обігріву холодної воронки, між нижніми колекторами, встановлюється додаткова модернізована подова щілинна пальник потужністю відповідно 2600 або 1300 м3/год. В результаті установки подового щілинного пальника теплосприйняття холодної воронки і нижній частині топки значно підвищується, за рахунок чого підвищується ККД котла. Конструкція пальника дозволяє не погіршувати умови дробоочищення.

Установка подового щілинного пальника дозволяє:

  • Збільшити на 16 – 20% радіаційну поверхню нагріву, за рахунок поверхні нагрівання, розміщеної в холодній воронці і частини екранів (нижче нижнього ярусу пальників), що дозволяє відповідно підвищити продуктивність котла на 16 – 20%.
  • Знизити витрати газу за рахунок поліпшення теплообміну в топці, з підвищенням ККД котла на номінальному режимі на 1,5 … 3% (на навантаженні 25..30% підвищення ККД не менше 2 … 4%), що дає економічний ефект на 1 котлі ПТВМ-100 при середньому терміні використання (6 місяців в рік з середнім навантаженням 40..70%) – 200 тис.грн./рік, на котлі ПТВМ-50 – 100 тис. грн./рік.
  • Знизити витрати електроенергії на привід дуттєвих вентиляторів (подовий пальник такої ж потужності (3 заводські пальника) споживає в 2-3 рази менше електроенергії).
  • Знизити на 25 … 30% викид оксидів азоту (NOx) в атмосферу (до рівня не більше 115 мг / м3) за рахунок розведення в корені факела продуктами згоряння.
  • Підвищити надійність роботи котла і знизити кількість ремонтів першого конвективного пучка труб.
  • Поліпшити умови запалювання і обслуговування пальників.
  • У літніх умовах при зниженій навантаженні працювати тільки на додатковому подовому пальнику зі зниженим витратою електроенергії в 3 рази.
  • Продовжити ресурс котлів на 6 … 8 років.